4-4-696x435

Україна, несподівано для більшості учасників овочевого ринку, стала другим найбільшим імпортером цибулі в Європі в січні-лютому 2019 року, поступившись лише Великобританії. Більш того, лише п’ять країн в світі за цей період імпортували більше цибулі ріпчастої, ніж Україна: США, Малайзія, Японія, Шрі-Ланка і вже згадана Великобританія. 

За перші два місяці 2019 року в Україну було завезено 34,2 тис. тон цибулі – більше, ніж в Німеччину – іншого традиційного лідера в ЄС щодо імпорту цибулі. Це був рекордний обсяг імпорту цибулі в Україні в історії.

Цікаво відзначити, що раніше найбільший імпортер цибулі, яким традиційно була Росія, в світовому рейтингу опинився в цей раз лише на 16-му місці з імпортом на рівні 13,3 тис. тон за два місяці. Більше того, Росія в цьому сезоні вже експортувала значні обсяги цибулі в ЄС, що стало справжнім шоком для фермерів Євросоюзу.

«Не дивлячись на рекордно високі ціни на цибулю в Україні в даний момент, існує реальна загроза нового цінового шоку вже в наступному сезоні, тому що насіння цибулі закуплене виробниками в рекордних кількостях не тільки в Україні, але і в інших країнах регіону», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). «Активний експорт цибулі з Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, а також високі ціни на цибулю в Грузії та Молдові вже призвели до зростання інтересу щодо її вирощування. До нас стали активно звертатися інвестори з цих країн, які раніше взагалі не займалися сільським господарством, але зараз виявляють зацікавленість в тому, щоб інвестувати кошти у вирощування цибулі. Багато з них не прислухаються до наших рекомендацій і відводять великі площі під цибулю вже цього року, хоча майже всі зізнавалися в тому, що знайти насіння цибулі їм зараз досить непросто», – зазначає експерт.

У перші два місяці 2019 року основними постачальниками цибулі в Україні були Узбекистан і Казахстан, на які припало 86% всього імпорту. Також значні обсяги цибулі були ввезені з Киргизстану, Вірменії, Нідерландів, Білорусі, Таджикистану, Єгипту і Польщі. 

Наразі населення активно купує цибулю-сівок, частина з якого імпортується, оскільки продукція власного виробництва не покриває попит. Відповідно, слід очікувати зростання виробництва цибулі і серед місцевого населення країни. 

Про це пише propozitsiya.com.