Росія звинувачує Казахстан у порушенні законодавства Євразійського економічного союзу через імпорт цукру в вільні економічні зони з України і Євросоюзу.

Наразі Росія просить Євразійську економічну комісію розглянути питання про скасування преференцій Казахстану на імпорт білого цукру.

«Мова йде про позбавлення окремих казахських підприємств можливості безмитно імпортувати цукор з України та Європи в вільні економічні зони по спецінвестконтрактам, а потім також без мит поставляти його на ринок ЄАЕС вже в складі кондитерських виробів і безалкогольних напоїв », – прокоментував виконавчий директор Євразійської цукрової асоціації Андрій Бодін.

Користуючись пільгою на імпорт сировини, з 1 січня 2017 року казахські підприємства повинні платити мито, якщо вивозять вироблені ними з іноземної сировини і матеріалів товари в інші країни ЄАЕС. Влада Казахстану внесли поправки в Підприємницький кодекс: з 2017 року, якщо підприємство реалізовує спеціальний інвестиційний контракт, воно звільняється від митних зборів при ввезенні готової продукції в країни ЄАЕС.

Після введення пільги Казахстан збільшив поставки цукровмісних продуктів в Росію на 40%.

Довідка: У 2010 році був створений Митний союз Євразійського економічного союзу,  до нього  входять країни що створили на своїй території вільні економічні зони. При цьому в рамках ЄАЕС встановлені імпортні мита. Казахстан має національні пільги, які дозволяють йому на вигідних умовах закуповувати цукор у країн, що не входять в Євразійський економічний союз.

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.