Власну справу організували молоді підприємці, тернополяни Роман Репко, Тарас Слабий, Олег Свинарчич. Розпочали вони свій незвичний для нашого краю бізнес в одному з тернопільських гаражів. У цій явно не за призначенням будові вони розвели равликів.

Згодом біля приватного будинку поставили три маленькі теплиці, придбали 25 кілограмів молюсків, яких розмістили в тимчасове «помешкання» закритого типу. Коли отримали перші позитивні результати, організували кооператив «Елітні равлики» в селі Новиках Збаразького району, де змайстрували теплицю на 400 кв.метрів та інкубатори. Потім налагодили належну кормову базу і створили ферму закритого типу.

Підприємці розробили інтенсивний метод вирощування та догляду за молюсками, переймали досвід різних країн, зокрема сусідньої Польщі.

На їхній сільській фермі равлики розмножуються двічі на рік. За підрахунками одного із співзасновників кооперативу Романа Репки, за два роки витрати на облаштування теплиць, інкубатора та продуктивного маточного поголів’я повністю окупляться. Тепер кілограм маточного стада равликів для розмноження в Україні вартує $10-12 доларів, а в сусідній Польщі — $17 доларів. В країнах Європи давно існує великий попит на равликів і при цьому сировини постійно бракує. Кілограм живого приспаного равлика коштує $4 доларів.

Першопрохідцем нового прибуткового равликового бізнесу на Тернопільщині є успішний підприємець, лікар за фахом – керівник органічного господарства ФГ «Органік Бердлі» Мирослав Загорський. Саме в селі Чугалях Кременецького району він розвів понад півтисячі різних видів равликів. Створив за своїми схемами цілий комплекс виробництва, вирощування ніжного делікатесного м’яса, репродуктори, холодильники для зберігання маточного поголів’я молюсків. Нещодавно він повернувся з ділової поїздки у Японію, де уклав ряд вигідних комерційних контрактів. Разом з тернополянами він проводить курси для усіх бажаючих односельчан зайнятися вигідною справою — вирощуванням равликів.

Повідомляє Agroter

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.