Тривале застосування органічних та органо-мінеральних добрив у яблуневому саду на незрошуваних темно-сірих опідзолених важко суглинкових ґрунтах поліпшує екологічні умови кореневого живлення яблуні та підвищує врожайність саду на 11-52,8%.

Ефект досягається навіть за умов нестійкого, а періодами – й недостатнього зволоження. Йдеться про підтримання у ґрунті оптимальних рівнів доступних форм азоту, фосфору і калію.

Це засвідчили дослідження, виконані в Уманському національному університеті садівництва.

Згадані результати були отримані як за парового утримання ґрунту, так і за утримання міжрядь під дерново-перегнійною чи паро-сидеральною системами.

Ґрунтове удобрення ефективне, якщо створює оптимальні екологічні умови кореневого живлення дерева у ґрунтовому середовищі.

Позакореневе підживлення азотом і мікроелементами має іншу мету. Передусім це – дієвий спосіб корекції системи живлення саду під час різних фаз вегетації. Позакореневе підживлення позитивно впливає на якісні показники плодів. Так, від листкових унесень кальцію залежить лежкість яблук, щільність м’якуша плодів та їхня стійкість до фізіологічних хвороб.

Яблуня схильна до періодичної врожайності, і належна кількість плодових утворень є ключем до її регулярної врожайності. А в плодових рослин диференціація генеративних бруньок залежить саме від забезпечення поживними речовинами.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.