На гумусний стан чорнозему суттєво впливає спосіб загортання органічних добрив у ґрунт. Так, за поверхневого загортання посилюються мінералізаційні процеси, у разі глибокого заорювання – гальмуються.

Враховуючи специфіку ґрунтових перетворень і характер живлення рослин, в Інституті зернових культур запропонували спосіб внесення органічних субстратів із залученням дисково-чизельних культиваторів, обладнаних пружними стояками і наральниками гелікоїдального (напівгвинтового) типу.

За поєднання позитивних сторін оранки і безполицевого обробітку вузькосмужне чизелювання вирішує одну з важливих проблем ґрунтозахисного землеробства, що стосується раціонального і безпечного використання добрив.

Спосіб стрічкової локалізації дає можливість зосередити до 70% органіки на глибині 10-20 см, тобто в зоні відносно стабільного зволоження, сприятливого для розвитку кореневих систем польових культур. Крім того, це дозволяє суттєво зменшити втрати поживних речовин від ерозії та біологічної іммобілізації при розкладанні рослинних решток.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.