Частка соняшнику в структурі посівів на французьких полях не перевищує 4,7-5% від їхньої загальної площі.

Французькі фермери вважають, що збільшення частки таких посівів понад 5% створює загрозу формування значних запасів насіння бур’яну-паразита – вовчку соняшникового в орному шарі ґрунту, а отже, є ризик отримати в майбутньому посіви цієї культури з низькою врожайністю.

Про це повідомляє академік НААН Олександр Іващенко.

«Стабільний прибуток – це краще й надійніше, ніж можливо вищий, проте дуже ризикований і нестабільний, – пояснює академік. – Ризик в аграрному виробництві для французьких аграріїв не може бути пріоритетом. Це народ розсудливий і виважений, не полюбляє стихію та невизначеність».

Наявність у французьких фермерів стійких до певних рас вовчку гібридів соняшнику не забезпечує повного контролювання бур’яну в посівах, адже немає гібридів імунних до всіх його рас.

«Відповідно найнадійнішими заходами, що забезпечують повне контролювання вовчку в посівах, є агротехнічні заходи, – резюмує Олександр Іващенко. – Насамперед це – сівозміна, що дозволяє повертати посіви соняшнику на попереднє місце на 20-й рік, коли насіння паразиту в орному шарі вже втратило здатність до проростання».

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.