Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) нещодавно вирішила переглянути антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням із Російської Федерації.

Перегляд антидемпінгових заходів ініціювали ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ПАТ «Концерн «Стирол» і ПрАТ «Сіверськодонецьке об’єднання «Азот».

МКМТ також продовжила дію антидемпінгових заходів, застосованих рішенням від 21 травня 2008 року, продовжених і змінених рішеннями комісії від 1 липня 2014 року і 26 березня 2018 року до ухвалення відповідного рішення за підсумками цього перегляду.

Перегляд антидемпінгових заходів у зв’язку із закінченням терміну їх застосування доручено Мінекономрозвитку.

Довідка

У 2008 році Україна запровадила антидемпінгові мита стосовно російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п’ять років для всіх підприємств, за винятком ВАТ «Дорогобуж» і МХК «ЄвроХім», для яких вони були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.

У липні 2014 року в рамках проміжного перегляду антидемпінгових мит стосовно аміачної селітри російського походження МКМТ збільшила їхній розмір утричі – до 36,03% – і продовжила термін їхньої дії на п’ять років. При цьому розмір антидемпінгового мита щодо аміачної селітри виробництва «Дорогобуж» було збільшено з 9,76% до 20,51%. Для «ЄвроХіму» встановлено мито на тому рівні, що й для інших російських виробників, – 36,03%.

У березні 2018 року МКМТ розширила дію антидемпінгових заходів: мита для «Дорогобужу» сягнули 29,25%, для інших експортерів і загалом для РФ – 42,96%.

Термін дії антидемпінгових заходів щодо російських добрив мав завершитися в липні 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.