1-5-696x522

Міністерство регіонального розвитку визначило норми витрат води для поливу теплиць, парників і присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації та водостоків.

Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації та водостоків у будівельних нормах не передбачалася можливість обліку витрати води на такі потреби, як полив у теплицях, парниках і на присадибних ділянках. Наслідком хаотичних витрат були великі рахунки на оплату води.

Тепер у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства чітко визначили, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби в кожному випадку. Прогнозують, що введені норми дозволять скоротити витрати води на полив на 20%.

За словами заступника міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, зміни до ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід і каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво» вступили в силу з 1 березня 2019 року.

Згідно з оновленими ДБН, на полив 1 кв.метра ґрунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 літрів води на добу, стелажних зимових теплиць – 6 літрів на добу, парників усіх типів – 6 літрів на добу, утеплених ґрунтів і присадибних ділянок – 6 літрів на добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

Повідомляє Landlord