Фонд зеленого клімату (ФЗК), найбільший світовий фонд фінансування заходів із боротьби зі зміною клімату, виділить $35,8 млн. на проект, розроблений Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) в «Сухому коридорі» Сальвадора, спрямований на підвищення стійкості фермерських господарств до зміни клімату. Угоду про фінансування було підписано 18 квітня в штаб-квартирі ФАО в Римі.

Проект RECLIMA терміном на п’ять років і загальною вартістю $127,7 млн. спрямований на підвищення стійкості дрібних фермерів у боротьбі зі змінами клімату. 

Крім гранту ФЗК, проект отримає $91,8 млн. від уряду Сальвадора і Фонду «Ініціатива для Північної і Південної Америки» (FIAES).

«Це другий проект, повністю розроблений ФАО, на який Зелений кліматичний фонд виділяє кошти в цьому місяці, – сказав заступник Генерального директора ФАО з програмної підтримки та технічного співробітництва Роберто Рідолфі. – Ми хочемо скористатися цим моментом для консолідації наших спільних зусиль в боротьбі з наслідками зміни клімату в світі і підтримати стійке управління сільськогосподарськими системами, а також раціональне використання природних ресурсів. Ми також домовилися об’єднати зусилля з тим, щоб найбільш оптимальним способом використовувати ресурси ФЗК з коштами, отриманими від інших державних і приватних інвесторів».
У «Сухому коридорі» Сальвадора, який часто стикається з сильними засухами, повенями і тропічними штормами, понад два мільйони чоловік проживають в умовах бідності та вразливі до кліматичних потрясінь, причому більше половини з них покладаються на виробництво зернових культур в якості основного джерела засобів до існування.

В рамках проекту планується надання підтримки 50000 сімейним фермерським господарствам, які становлять майже 15 відсотків від усіх сімейних фермерських господарств в країні, шляхом перетворення їх виробничої практики, поліпшення  базової інфраструктури та технічних знань з метою побудови повністю стійких продовольчих систем. Очікується, що такі зусилля принесуть вигоду приблизно 225000 вразливим сільським жителям, в тому числі представникам корінних народів.

В рамках проекту також передбачено покращення діяльності служб по розповсюдженню сільськогосподарських знань і просуванню ландшафтного підходу для забезпечення екосистемних послуг шляхом відновлення 17000 га деградованих земель. Крім того, близько 4000 сімей отримають доступ до води в результаті збору, зберігання і розподілу дощової води.

ФАО очолює розробку кількох інших повномасштабних проектів на всіх континентах для подачі їх на розгляд в Секретаріат ФЗК в найближчі місяці.

Про це пише propozitsiya.com.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.