У графстві Корнуолл, що на південному заході Великобританії, компанія GEL почала буріння першої глибокої геотермальної свердловини у гранітній породі, що сягатиме глибини майже 4,5 км. Загалом планують пробурити дві такі свердловини, що забезпечуватимуть електроенергією понад 3 тис. житлових і промислових об’єктів.

Геотермальна енергія, тобто тепло з надр Землі, одне з альтернативних джерел чистої енергії. При її видобутку викиди парникових газів  мінімальні, вона не залежить від умов навколишнього середовища, а її запаси практично невичерпні. Вода зі свердловин у Великобританії досягає температури в 190 градусів Цельсія. Вона надходитиме звідти нагору в теплообмінний апарат, а потім закачуватиметься назад в безперервному циклі. Тепло, перетворене в електрику, постачатиметься в національну енергомережу.

«Невикористані геотермальні ресурси Великобританії можуть забезпечити 20% потреб в електриці і тепловій енергії надійним і екологічно чистим способом, – говорить Райан Лоу, директор компанії GEL, яка керує цим проектом. – Разом з відключенням вугільних електростанцій потреба у відновлюваній енергії буде тільки зростати».

Проект зібрав близько $23,54 мільйонів інвестицій, майже половину виділив Європейський регіональний фонд розвитку. Компанія Arup вже придбала сертифікати на 9000 мВт * год чистої геотермальної енергії на рік.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.