Остання модель квадрокоптера DJI Mavic Enterprise, вартістю 3,5 тисяч доларів, може записувати звуки і відтворювати їх через гучномовець, дозволяючи видавати гучний гавкіт собаки чи інші команди. Нові технології незабаром замінять чотирилапих працівників. 

Останні розробки БПЛА з’явилися завдяки підвищенню попиту на подібні пристрої.

За спостереженнями фахівця з БПЛА компанії Ferntech в Новій Зеландії Адама Керра, в останні 2 роки фермери використовували дрони, щоб справлятися з брудною, небезпечною або рутинною роботою.

«Вівчарі часто використовували дрони, щоб доглядати за вівцями і перевіряти наявність корму і води на віддалених пасовищах, але потім виникли дрони з гучномовцями, і ми подумали, чому б і ні?», — розповідає Адам Керр.

Власники ферм, які вже випробували технологію кажуть, що вівці і корови ніколи не атакують гавкаючі дрони, в той час, як при собаках вони іноді поводилися агресивно.

«Гавкаючі дрони справляються з роботою набагато швидше собак. Для цього, звичайно, потрібні навички оператора та практичний досвід роботи з вівчарськими собаками, але в погану погоду дрон — незамінна річ», — сказав пастух з ферми в Кентербері (Великобританія) Кору Ламбет.

Найближчим часом вівчарським собакам не загрожує безробіття у зв’язку з дорожнечею гавкаючих дронів, їх недовговічністю і обмеженнями при несприятливих погодних умовах.

Повідомляє Agroter

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.