Аграрні господарства Полтавщини завершили роботи по підгодівлі озимих культур на площі 237 тисяч га, з яких 225 тисяч га – озима пшениця. Наразі тривають роботи по закриттю вологи і підготовці грунту під посів ярих культур. Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА С.Фролов. 

«В цілому по області вже посіяно ярих культур на площі 180 тисяч га. Для порівняння –  протягом відповідного періоду минулого 2018 року в області цей показник склав всього 7 тисяч га. Зараз практичноі завершено посів ярих зернових на 115 тисяч га. Також  стартував посів всіх інших сільгоспкультур», – розповів С.Фролов.

Весняному посіву по всіх категоріях господарств підлягає 1,4 мільйонів га. З них ранніх зернових і зернобобових культур – 115 тисяч га. Основна структура посіву, як і в попередні роки, зосереджена на пізні культури.

«Серед основних сільгоспкультур більше 590 тисяч га відведуть під кукурудзу на зерно. Це найбільша площа для кукурудзи на зерно в Україні. Цукровому буряку віддадуть 32 тисяч га. Це третій показник в державі. Соняшник планують засіяти на 319 тисяч га, сою – на 206 тисяч га. За площами посіву сої регіон теж на третьому місці», – відзначили в ОДА.

На картоплю і овочеві культури відводять 83 тисяч га, а на кормові культури – 113 тисяч га.
«Є невелике збільшення площ посіву кормових культур. Це хороший показник, який демонструє, що робиться ставка на подальший розвиток тваринництва. Крім того, це значне поліпшення структури грунту», – пояснив Сергій Фролов.

В цілому площі під зерновими Полтавщини складають 950 тисяч га або 55% від структури всіх посівних площ. У той же час це менше на 22 тисяч га, ніж у попередньому році, на користь технічних культур.

Площа посіву гречки становитиме понад 3 тисяч га, проса – 2,5 тисяч га.

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...