Нещодавно поблизу с.Старозаводське Нікопольського району Дніпропетровської області відкрили найбільшу сонячну електростанцію (СЕС) в Україні, яка тепер входить до трійки найбільших в Європі. 

Як зазначив голова Дніпропетровської ОДА В.Резниченко, її енергії вистачить, аби повністю забезпечити електрикою кілька невеликих міст області.

Сонячну електростанцію побудували менше ніж за рік поблизу с.Старозаводське Нікопольського району. На величезній ділянці колишнього рудникового кар’єру встановили близько 750 тис. панелей. Вони щорічно будуть виробляти близько 200 МВт електроенергії, що дозволить знизити викиди СО2 на 300 тис. тон на рік.

“Над проектом ретельно працювали понад 1,6 тис. українських та китайських інженерів та будівельників. В основі – передові обладнання та системи контролю СЕС. Зараз ми вводимо в експлуатацію сонячну електростанцію. Це найбільша інвестиція нашої компанії в Україні”, – розповів президент компанії СМЕС Хань Сан-Дзюнь.

У Кабміні відзначають, що на будівництво Нікопольської СЕС не витратили жодної гривні з обласного або державного бюджету – її звели виключно за рахунок інвесторів. Масштабний проект запровадила вітчизняна компанія ДТЕК та китайська China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

Станція здатна виробляти енергію для 140 тис. будинків. В неї вклали 216 млн. долларів інвестицій, з яких 134 млн. долларів – це залучені зовнішні інвестиції з Китайської Народної Республіки.
Про це пише propozitsiya.com.