В Україні, станом на квітень 2019 року, побудовано сонячних електростанцій загальною потужністю понад понад 2 ГВт і до кінця року цей показник може перевищити 2,7 ГВт.

Крім великих проектів, стрімко розвивається сегмент малих сонячних станцій, зокрема надахових. Починаючи з 2015 року в інсталяцію малих домашніх станцій було інвестовано близько 151 млн євро. Кількість домогосподарств, обладнаних сонячними електростанціями, станом на 1 квітня цього року перевищила 7600. Такі дані були озвучені на Міжнародній конференції Сонячної енергетики CISOLAR 2019.

Нараз переваги  на ринку СЕС мають транснаціональні гравці, котрі мають доступ до «довгих» грошей.

Планове зменшення тарифу – на 20% на сонячну енергію та введення диференційованої шкали «зеленого тарифу» з поправочними коефіцієнтами для генерації в певний час доби – необхідні кроки для створення сприятливих умов подальшого розвитку ринку «зеленої» енергетики.

Також на сьогодні імпортери обладнання мають більш привілейоване становище, ніж національні виробники. Тому країні потрібна рівна законодавча база для імпортного та вітчизняного обладнання.

Повідомляє  propozitsiya.com.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.