Walnuts Benefits Superfood 696x392 696x392

Якщо в Україні й Молдові нові горіхові сади будуть закладені на основі одних і тих же скоростиглих сортів, це відкриє обом країнам нові перспективи в експорті горіхів. Таку думку висловив віце-президент Української горіхової асоціації Г.Юдін.

Експерт вважає, що в галузі горіхівництва Україна і Молдова мають тісно співпрацювати й узгоджувати стратегії виробництва. Кооперація в технічній та комерційній сферах дозволить визначити найбільш ефективні сорти місцевої селекції і закласти на їх основі продуктивні сади.

Такі спільні дії допоможуть встановити країнам транскордонні партнерські зв’язки, які полегшать вихід продукції українського і молдовського горіхівництва на високоприбуткові ринки. До найбільш перспективних ринків Геннадій Юдін відніс країни регіону GCC (Рада кооперації країн Перської затоки). Однакові сорти горіхів у господарствах України та Молдови дадуть можливість формувати великі експортні партії сортового горіха високої якості.

«Нам потрібен молдавсько-український «Чандлер» – сорт-фаворит, що оптимально підходить для вирощування в кліматичних умовах нашого регіону і який можна порівняти за якістю з американським волоським горіхом», – переконує експерт.

Сьогодні офіційний реєстр сортів Республіки Молдова містить 35 найменувань сортів волоського горіха, з яких 6 – української селекції. А в Україні зареєстровано 47 сортів горіхів, із них 10 – молдавської селекції.

Повідомляє Landlord