Для ефективного балансування раціонів у поросят застосовують концепцію ідеального протеїну. Згідно з нею, співвідношення незамінних амінокислот у раціонах планують у відсотках щодо головної лімітаційної амінокислоти. Для свиней це – лізин.

Тварина має отримувати достатню кількість головної лімітаційної кислоти з кормом, аби й інші амінокислоти могли ефективно використовуватися для синтезу білка. Якщо відома потреба в лізині залежно від фізіологічних потреб, то легко визначають потребу в інших амінокислотах, спираючись на відоме їхнє співвідношення.

Співвідношення лізину до метіоніну та цистину – 1:0,6-0,7; лізину до треоніну – 1:0,6-0,65; лізину до триптофану – 1:0,2.

Дотримання принципів ідеального протеїну для поросят дозволяє економити сирий і перетравний протеїн на рівні 20-25%.

У разі браку в кормах незамінних амінокислот раціони балансують добавками синтетичних амінокислот, зокрема лізину, метіоніну, треоніну й триптофану.

Дефіцит інших амінокислот балансують підбором кормів із урахуванням їхнього амінокислотного складу.

Процес компенсації амінокислотної недостатності в поросят відбувається інтенсивніше й повно, якщо разом із амінокислотами у раціон уводять вітаміни.

За триптофанового дефіциту додатково вводять нікотинамід (вітамін В5). За лізинового, метіонінового й треонінового – застосовують повний комплекс вітамінів групи В, додаючи дво-триразову дозу на період компенсаторної годівлі (5-7 діб).

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.