Lkycuk B9214eea7bfe0559f496adf67abbe923 696x464

Науково-технічний центр «Біоенергія» (Тернопільська область) створив розсадник енергетичних культур площею 12 га: тополі, енергетичної верби, міскантусу, проса прутоподібного, а також 0,5 га павловнії.

Про це розповів директор НТЦ «Біоенергія» Михайло Гументик.

«Ми ставимо за мету показати продуктивність, урожайність енергетичних культур, адаптувати їх до нашої зони», – зазначив він. – За один-два роки відберемо найкращі сорти та будемо їх районувати, проведемо інтродукцію культури в зоні Лісостепу та поширюватимемо в Західній Україні. Вже забезпечуємо наших партнерів розсадою».

У жовтні 2018 року було укладено меморандум про співпрацю щодо ефективного розвитку відновлюваної енергетики між Держагентством з енергоефективності та енергозбереження України, НТЦ «Біоенергія» та Міжнародною фундацією «Енергетична ферма» (Норвегія).

Документ, зокрема, передбачає, створення пілотних енергетичних плантацій та заснування енергетичних кооперативів із вирощування та використання біомаси.

Перші кілька років проект фінансуватиметься за грантові кошти Міністерства закордонних справ Норвегії, але в майбутньому центр планує вийти на самоокупність.

Повідомляє AgroTimes