Нещодавно комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав два важливих законопроекти, повідомили у Мінагрополітики.

Зокрема, йдеться про проект Закону «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку» № 9162 від 4 жовтня 2018 року.

Цей законопроект є надзвичайно важливим для аграрного комплексу і є «дорожньою картою» для подальшого розвитку аграрної політики.

Для реалізації положень законопроект пропонує доручити Мінагрополітики спільно з іншими центральними органами виконавчої влади розробляти на п’ять років План заходів із реалізації основних засад розвитку державної аграрної політики та політики сільського розвитку, який базуватиметься на визначених пріоритетах і завданнях та затверджуватиметься Кабінетом міністрів.

Законопроект передбачає запровадження системи моніторингу стану продовольчої безпеки в Україні; створення Офісу аграрного аташе для представництва та захисту інтересів виробників сільськогосподарської продукції за кордоном; гарантування і захист прав та інтересів землевласників та землекористувачів; забезпечення сталого ведення лісового та рибного господарства; підвищення рівня зайнятості сільського населення у сільській місцевості; сприяння розвитку аграрної освіти і науки.

Крім того, народні депутати підтримали в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва» № 10052 від 14 лютого 2019 року.

Він спрямований на захист бджільництва та забезпечення прав власників пасік, встановлення кримінальної й адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері бджільництва, створення умов для розвитку цієї галузі в Україні, зняття соціальної напруги в регіонах України з високим рівнем зайнятості в бджільництві.

Повідомляє AgroTimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.