Фермер Анатолій Патій у власній теплиці під Києвом вирощує унікальні сорти фруктів. Селекціонеру вдалося вивести новий сорт ананасу, який дає плоди вагою до 15 кг. Унікальні саджанці Анатолія Патія розійшлися по всьому світу. В Італії та Іспанії ростуть лимони з українським корінням, в Арабських Еміратах – карликові банани, майже в усіх країнах колишнього СРСР – цитрусові.

Екзотику вирощує в спеціальній критій теплиці. Саджанці удобрює перегноєм та біогумусом. Шкідливих хімічних препаратів не використовує. Тож фрукти називає органічними.

Шкідників виводить спеціальними біопрепаратами, які не шкодять довкіллю та самій рослині.

Для поливу рослин використовує джерельну воду з місцевої свердловини глибиною в 46 метрів.

«Цитрусові не люблять перестановок. Для них має бути відведене одне стабільне місце. Також має бути правильно зроблений дренаж. Обов’язково поверх керамзиту – мокрий пісок. Такого не робить ніхто, в жодній інструкції такого не написано.», – ділиться секретами Анатолій Патій.

Спочатку екзотичні фрукти вирощував на балконі. Коли місця почало не вистачати – самостійно створив теплицю-термос, на опалення якої потрібно небагато електроенергії.

«Спочатку я утеплив тільки одну сторону, однак та стіна почала руйнуватися – пішов грибок. Тому я утеплив дві сторони за технологією «багатошаровий торт» – і теплиця перестала випускати тепло та пропускати холод. За цією технологією можна будувати не лише теплиці, але й будинки та платити за опалення в 15 разів менше.» – заявив фермер.

Повідомляє Landlord