V Ukrayini Zyavitsya Baza Danix Virobnikiv Organichnoyi Produkciyi 8712

Перевірки, які проводить Міністерство охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії в господарствах країни, не виявили жодної генетично модифікованої рослини, починаючи з 2015 року.

Фахівці служби контролю над біорізноманіттям Грузії перевірили зразки тих культур, що мають найбільший ризик генного модифікування: пшениці, жита, картоплі, дині, кавуна, сої, люцерни та лобіо.

У вибірковому порядку було взято 177 зразків цих культур із 561,2га сільськогосподарських земель у різних регіонах країни. Лабораторні дослідження показали, що зразки не містили маркерів ГМО.

Грузія ще у 2014 році прийняла закон «Про живі генномодифіковані організми», згідно з яким на території країни забороняється інтродукція ГМО в навколишнє середовище. Крім того, заборонено розміщення продуктів з ГМО в ринковій мережі. Використання ГМО в замкнутих системах вимагає відповідної ліцензії.

Також в Киргизькій Республіці пропонують через 5 років повністю перейти на органічне сільське господарство. Відповідний законопроект запропонували громаді на обговорення.

Повідомляє Landlord