245 U Porosenka Net Apetita 4 696x425

Вчені університету штату Північна Кароліна (США) провели масштабне дослідження щодо впливу двох режимів годівлі свиней – традиційного та «досхочу» – на продуктивність свиноматок і поросят на ділянці опоросу, а також стану свиноматок на ділянці осіменіння.

Дослідженням було встановлено, що з годівницями «досхочу» тварини з’їдали корму більше. Особливо це було помітно влітку, коли після першого тижня лактації щоденне споживання корму свиноматками в дослідній групі було значно вищим проти «колег», яких годували двічі на день.

Взимку споживання корму в дослідній групі теж було вищим і з меншими перепадами протягом дня, ніж у контрольній групі. Незважаючи на те, що свиноматки їли більше у станках «досхочу», витрати корму виявилися меншими.

Якщо за звичайної годівлі доводилося очищати корита від нез’їденого корму, то за годівлі «досхочу» необхідність в очищенні була мінімальною – свиноматки майже повністю з’їдали їжу.

Підвищене споживання корму під час лактації позитивно позначалося і на поросятах, що мали вищі прирости й важили в період відлучення більше, ніж у контрольній групі.

Неочікуваним було спостереження, що протягом останнього тижня лактації температура тіла свиноматок у станках із годівницями «досхочу» була нижчою, ніж у тварин у контрольній групі. Цей ефект був помітніший улітку.

Зазвичай коли тваринам спекотно, споживання корму падає. Отже, коли давати корм двічі на день, свиноматка за один раз з’їдатиме велику порцію, що веде до підвищення температури тіла. Тварина природно відчуває залежність між споживанням корму і підвищення температури тіла, тому в спекотну погоду починає їсти менше. Тоді як під час годівлі за допомогою годівниці з режимом «досхочу» свиноматка з’їдає необхідну кількість корму, але маленькими порціями протягом дня. Це дозволяє їй не перегріватися.

Вчені спостерігали також позитивний вплив і після відлучення поросят: свиноматки, що звикли їсти досхочу, мали вищу вагу та швидше поверталися в еструс, ніж тварини з традиційним режимом годівлі.

Повідомляє AgroTimes