У 2018 році в Україні з’явилося 125 нових сільськогосподарських кооперативів, таким чином, їх кількість зросла на 20,5%. Торік держава почала компенсовувати кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, а у 2019-му розширила напрями допомоги фермерським об’єднанням.

Уряд вважає кооперативи ефективною формою ведення бізнесу, що допомагає фермерам розширювати виробництво і збільшувати прибутки. Тому Мінагрополітики веде активний діалог з аграріями щодо вдосконалення механізмів держдопомоги сільгоспоб’єднанням.

Минулого року програмою 70-відсоткової компенсації державою вартості придбаного обладнання скористалися шість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, із них два – новостворені:

 – 3 кооперативи молочного напряму придбали 286 одиниць обладнання для цехів з виготовлення твердих сирів;
 – 3 кооперативи плодово-ягідного напряму придбали 16 одиниць обладнання для охолодження та глибокої заморозки продукції.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета закликав аграріїв цього року активніше використовувати можливості, які надає їм держава, «брати приклад з колег, які на собі перевірили» ефективність програми держкомпенсацій.

Наразі у 2019 році уряд розширив напрями діяльності, за якими сільгоспоб’єднання можуть отримати допомогу від держави, додавши до переліку овочеві кооперативи, а також кооперативи із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів, рослин та продукції бджільництва. Також цього року 70% вартості відшкодовують виплачуватимуть не лише за обладнання вітчизняного виробництва, а й за техніку для транспортування агропродукції.

У разі ефективного керування, створення кооперативів приведе до зростання виробництва продукції з доданою вартістю та формування нових робочих місць.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...