630_360_1464647620-5425

Україна увійшла в топ-5 світових лідерів експорту за цілою низкою напрямів агропродукції і в трійку найбільш динамічно зростаючих сільськогосподарських індустрій по задіяній площі. Про це заявив економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Втім, видатні успіхи українських аграріїв стосуються переважно обсягів поставок. З виручкою від проданої за кордон продукції ситуація складається не так гладко. Особливо це стосується ягід. 

Україна – це майже третина світового чорнозему, дуже сприятливий клімат для вирощування овочів, фруктів та ягід, а також ідеальне співвідношення денної та нічної температур і оптимальна тривалість сонячного дня.

Наразі виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат Global G.A.P., який є мінімальною умовою доступу до ринку ЄС. 

Рітейл в Євросоюзі зацікавлений у тривалій співпраці в частині експорту ягід, оскільки цей ринок постійно зростає, а разом з ним і дефіцит. Особливо не вистачає європейцям органічної продукції. Таку оцінку дав радник з питань сільського господарства при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина Германн Інтеманн на форумі S-Fruit Transformation.

Українським виробникам слід дивитися в бік заморожених та міжсезонних продуктів. «Важливо вирощувати і пропонувати ринку ягоди, які доповнюють один одного, наприклад, лохина-полуниця. А також рекомендую комбінувати виробництво, мати свіжу ягоду, заморожену та у вигляді пюре, тобто не тільки вирощувати, а й переробляти», – повідомив Г.Інтеманн.
Фокус на експорт в країни Євросоюзу логічний і в зв’язку з митним режимом завдяки Угоді про асоціацію, і в зв’язку з географічною зручністю.

«Від Луцька до Берліна менше 1 тис. км, в той час як відстань від ключових виробничих регіонів з Іспанії до Берліна в три рази більше. Правда, існують і ринки, де в наш сезон можна отримати більш високу ціну, зокрема це Близький Схід та Південно-Східна Азія. Але навіть якщо говорити тільки про ринок ЄС,  Україна докладає поки що недостатні зусилля для просування свого експорту», – упевнений Андрій Ярмак.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал «UBR».