Результати нового дослідження, проведеного вченими USDA, свідчать, що біоетанол, вироблений із кукурудзи, має більші переваги щодо зниження викидів парникових газів в атмосферу, ніж вважалося раніше.

Дослідження «Викиди парникових газів від етанолу з кукурудзи – оцінка останніх доказів», дані якого нещодавно опубліковані в журналі Biofuels, показало, що викиди парникових газів від етанолу з кукурудзи приблизно на 39% менші, ніж при використанні бензину в енергетичному еквіваленті. Це дослідження додає доказів до переваг етанолу щодо викидів ПГ.

Останнє десятиліття було часом великих інновацій та поліпшення продуктивності як у виробництві кукурудзи, так і в технологіях виробництва біоетанолу.

Вплив змін у землекористуванні на викиди ПГ

На початку 2000-х років вчені складали прогнози, як вирощування кукурудзи для палива вплине на викиди ПГ, і передбачали збільшення викидів ПГ внаслідок переведення власних пасовищ та перетворення водно-болотних угідь і лісів на виробництво кукурудзи. Останні дослідження показують, що незважаючи на певну конверсію та перерозподіл землі, ці прогнози не справдилися.

Хоча зростання ціни на кукурудзу стимулювало фермерів збільшувати обсяги її виробництва, господарства досягли цього при набагато менших змінах землекористування, ніж спочатку передбачалося. Іншими словами, хоча фермери виробляли більше кукурудзи, вони покладалися на вдосконалення технологій та інтенсивне оброблення на існуючих полях, а не на переведення нових земель у виробництво.

Дослідження, опубліковане у 2018 році в Американському журналі економіки сільського господарства, показало, що в період між 2003 і 2014 роками зростання попиту на етанол привело до збільшення площі кукурудзи на 3%, а до 2012 р. – менше ніж на 1% загальної площі в США. Це свідчило про значно менший вплив, ніж передбачалося раніше.

Дослідження показують, що, незважаючи на те, що попри збільшення площ під кукурудзою внаслідок попиту на етанол, вплив зміни землекористування не був настільки різким, як колись передбачали.

Вплив технологій сільгоспвиробництва на викиди ПГ

У дослідженні, опублікованому в журналі Biofuels, також оцінили вплив поліпшення технологій на викиди ПГ. До таких технологій у виробництві кукурудзи належать покрівельні культури, технологія no-till, а також точне землеробство, які дають можливість зменшити викиди на рівні ферм.

У поєднанні з поліпшенням ефективності нафтопереробних заводів (перехід на біомасу як технологічне паливо), ці технології можуть привести до зниження рівня викидів парникових газів на 70% порівняно з бензином до 2022 р.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.