Для підвищення ефективності свого сімейного господарства фермер з Македонії використовує інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ): спеціальні програми ведуть облік, відстежують витрати, керують працею сезонних працівників і аналізують рентабельність культур.

Сузана Димитрієвська займається органічним господарством на півночі Македонії. Кілька років тому вона придбала програмне забезпечення для управління фермою, яке дозволило їй ефективніше вести планування і стежити за вирощуваними культурами, скорочувати трудові витрати і витрачати менше на газ та органічні добрива, досягаючи тим самим збільшення прибутку.

Виправдання інвестицій за кілька років

Уже після першого року використання програмного забезпечення Сузана переконалася, що деякі з культур, які вона роками вирощувала, виявилися нерентабельними; тому тепер вона намагається знайти більш вдалі рішення.

Придбавши програмне забезпечення з управління фермерським господарством, Сузана тепер може здійснювати планування і аналіз культур, не виходячи з офісу.

Методи ведення сільського господарства за допомогою ІКТ

У 2017 році аномально високі температури в Македонії завдали серйозної шкоди врожаю. У господарстві Сузани постраждали абрикоси, кавуни, квасоля, нут, соняшник, а також виноград, листя якого просто згоріло від спеки.

Але вкладаючи кошти в інноваційне сільське господарство, використовуючи такі ІКТ, як картування ґрунту і аерозйомку, фермеру вдалося отримати важливу інформацію про те, як і коли поливати рослини з максимальною ефективністю. Такий підхід знижує ризик втрати врожаю і дозволяє пом’якшити наслідки зміни клімату.

У найближчому майбутньому Сузана планує інвестувати додатково в сучасну зрошувальну систему і датчики стану ґрунту.

Автоматизація виробництва

У 2017 році Сузана планувала провести всі роботи силами сезонних робітників. Проте зі зростанням попиту вирішила шукати автоматизовані рішення, які дозволили б вести контроль відразу за кількома процесами.

Взявши позику в банку, фермерка купила оптичний фотоелектронний сепаратор. І хоча ціна його становила 75 тис. євро, інвестиції повністю виправдалися. Пристрій може визначати і відсортовувати за розміром, кольором і формою понад 123 різних видів культур. Сузана з його допомогою сортує і упаковує квасолю відповідно до стандартів якості клієнтів.

До ІКТ у агросекторі належать такі пристрої і сервіси:

 – стільникові телефони, що дають доступ до мобільних банківських послуг;
 – супутники, які надають актуальні погодні зведення;
 – дрони, що дозволяють вести детальну фотозйомку.
Вони допомагають фермерам збирати, зберігати, аналізувати дані та обмінюватися ними. Проте внаслідок високої вартості інновацій потенціал ІКТ у багатьох сільських районах поки що не задіяний у повному обсязі.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.