Голландська компанія розробила систему, яка автоматично регулює висоту рослин під час їхнього росту, що скорочує потреби в робочій силі на 90% і зменшує собівартість отриманого врожаю. Зараз виробник тестує можливість подання в систему імпульсу, який стимулюватиме запилення.

Зростання проблеми доступності і вартості робочої сили в агросекторі все більше спонукає виробників впроваджувати автоматизовані рішення. Тож система підіймання рослин компанії Atgrow, яка дозволяє керувати ростом і витягувати культури до бажаної висоти, привернула велику увагу фермерів.

Хоча більшість голландських тепличних господарств ще розмірковують над закупівлею цього обладнання, підраховуючи, чи зможе воно окупитися, дистриб’ютори порівнюють його із введенням підвішених жолобів: виробники також сумнівалися в вартості цієї системи, але тепер жодна теплиця не може обійтися без неї.

Принцип дії

Компресор (1 бар) нагнітає тиск повітря в прозорий кільцевий шланг.
Шланг проходить через пластикові шківи, підвішені на високо натягнутому дроті.
Два рухи насоса приводять шків у роботу так, що дріт вкорочується на один сантиметр, а рослина піднімається вгору на 1 см за один раз.
Управляється комп’ютером за допомогою блока керування, що дозволяє виробнику точно регулювати висоту рослин.
Цього року компанія Atgrow спільно з виробником томатів запустила новий демонстраційний проект: тестування імпульсу, який має позитивно впливати на запилення. Імпульс подається в систему компресором.

«Це нагадує прослуховування по дроту, який використовується для стимулювання запилення врожаю. Але необхідні додаткові дослідження для цього додаткового ефекту», – відзначають у компанії.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.