З усіх порід кіз молочного напряму найкращою є зааненська (заанентальська, симентальська). Середньодобовий надій становить 4,5-6 л (окремі особини можуть давати й до 8 л), а за весь період лактації – від 650 до 1000 л. 

Зааненська коза походить із альпійських швейцарських долин Зааненталь та Сименталь, і здатна жити як у горах, так і в низинних місцевостях. Представники цієї породи вважаються одними з найбільших: висота дорослих кіз у холці становить 76-80 (іноді до 90) см за живої маси кози до 50 кг, а самці можуть досягати маси до 90 кг. Козенята ростуть швидко і вже через рік мають масу понад 30 кг.

Зааненська коза відрізняється ранньою статевою зрілістю, вона практично не має специфічного запаху (він може виникати лише за умови неналежного догляду та поганих умов утримання), невибаглива до кліматичних умов, має високу плодовитість.

Фізіологія цієї породи кіз така, що після досягнення потрібної для тварини живої маси дійні кози всі поживні речовини й енергію кормів витрачають на виробництво молока. Надлишок енергії не концентрується в тілі тварини у вигляді жиру.

Сьогодні селекціонери відзначають деякі зміни в конституції породи: тілобудова сучасних зааненських кіз має тенденцію до зміни в бік ніжної, зменшується міцність кінцівок та скакальних суглобів, тварини вже не є настільки пристосованими до життя у гірських місцевостях, як раніше. Це також є одним із напрямів роботи селекціонерів поряд із оптимізацією молочної продуктивності.

Іноді в результаті змін у генотипі зааненських кіз народжуються рябі козенята. Цей підвид назвали сейбл, або кольорова зааненська. Окрім цієї ознаки, кози сейбл більше нічим не відрізняються від білих зааненських.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...