Svalochnyj Gaz 696x425
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Українське машинобудівне підприємство «Ротор-Суми» спеціально для домогосподарств і малого бізнесу розробляє мікрокогенераційні установки (microCHP), які працюють на деревних пелетах. Їх особливість у тому, що установки дозволяють одночасно виробляти теплову та електричну енергії, що дозволяє збільшувати ефективність використання енергії палива.

Когенераційні технології не нові — їх широко використовують на ТЕЦ і промислових підприємствах, але вони малодоступні для застосування в побуті. «Pотор-Суми» планує запустити виробництво саме установок малої потужності (3-10 кВт електричної енергії), щоб кожен споживач міг генерувати тепло та електроенергію з біомаси там, де вона використовується.

Когенераційна установка працює на базі двигуна Стірлінга, що дозволяє ефективно перетворювати теплову енергію в механічну та повторно використовувати залишки тепла. Якомога швидше запустити виробництво компанії допоможе грант від ЄС та ЄБРР, отриманий в рамках програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Кошти підуть на розробку інноваційної камери згоряння для оптимальної роботи нагрівача двигуна Стірлінга; розробку теплообмінного устаткування, що забезпечить загальний ККД установки на рівні 90% і більше та розробку системи автоматичного контролю та управління мікрокогенераційною установкою.

Найбільше такий продукт допоможе приватним домогосподарствам, фермерам та малому бізнесу.