Порушення травлення є поширеною причиною хвороб серед поросят. Для запобігання порушенням травлення в молодняку свиней необхідно дотримуватися низки правил.

– Своєчасно проводити щеплення поголів’я від вірусних і бактеріальних захворювань, особливо звертати увагу на епізоотичний стан району й області.

– Проводити профілактику інфекційних захворювань шляхом дезінфекції та видалення зі стада хворих тварин, проводячи всьому поголів’ю антибіотикотерапію з постановкою чутливості виділеної мікрофлори.

– Не допускати порушення раціону молодняку й поступово переводити поросят-сисунів на білковий раціон поросят на дорощуванні.

– Стежити за здоров’ям лактуючих свиноматок щодо маститів, наявності мікотоксинів у молоці та патогенних мікроорганізмів.

– Періодично перевіряти корми, особливо власного виробництва, на мікотоксини та застосовувати адсорбенти в раціоні тварин.

– З третьої-четвертої доби життя поросят застосовувати кокцидіостатики та проводити дегільментизацію всього стада.

– Додавати до раціону молодняка поросят підкислювачі, пробіотики й вітамінно-мінеральні комплекси для поліпшення стану кишківника та метаболічних процесів в організмі.