3yasuqwwepxkzs01i95s R695x430

З початку 2019 року 1 літр молока екстра-ґатунку подешевшав на 70 коп. і нині коштує 9,5 грн. 

Переробні підприємства стрімко знижують закупівельні ціни на молоко-сировину на внутрішньому ринку, не зважаючи на цілком обґрунтоване очікування стабілізації вітчизняного ринку на тлі впевненого зростання цін на молочну сировину в світі.

Основною причиною переробні підприємства називають заборону постачати свою продукцію до країн СНД: Россільгоспнагляд оголосив про посилення контролю за ввезенням сирного продукту з країн СНД, у тому числі Білорусі, куди українські переробники збувають свій продукт.

У 2013 році 70% експорту молочної продукції постачалося на ринок Росії.  Сьогоднішня ситуація змушує констатувати, що за роки агресії Росії проти України переробна галузь так і не спромоглася достатньою мірою переорієнтуватися на нові продукти й нові експортні ринки. Вітчизняний ринок молочної продукції, а разом із ним і молока-сировини, залишається залежним від РФ. 

Відколи Россільгоспнагляд посилив контроль ввезення сирного продукту, переробники рахують втрати. Свої збитки і прорахунки намагаються перекрити за рахунок зниження цін на молоко-сировину і посилення попиту на неї серед населення.