Roslinne Palivo 4 E1532959026720 635x340

За існуючими оцінками, 20-40 мільйонів гектарів землі в Європі надлишкові з погляду традиційного сільськогосподарського виробництва. Надлишкові землі можна використати для різноманітних цілей, однією з яких є вирощування енергетичних культур.

Багатообіцяючими для енергетичних цілей культурами в Україні є швидкоростучі дерева (плантації різних видів верби і тополі), міскантус (Miscanthus) і сорго (Sweet Sorghum). Вони можуть використовуватися для спалювання і виробництва тепла й електроенергії. Іншою багатообіцяючою можливістю є виробництво рідких палив, наприклад, з ріпаку.

В Інституті біоенергетичних культур та цукрових буряків розробили та запатентували технологію вирощування змішаних посівів енергетичних культур і вважають, що за нею майбутнє.

Тим, хто вирішив вирощувати енергетичні культури, в інституті радять не робити ставку на одну з них, а організувати енергетичний конвеєр. Наприклад, енергетичну вербу можна вирощувати поруч із міскантусом або світчграсом.

Окрім того, комбінація двох останніх культур робить зручнішим процес збирання біомаси: досвід показує, що світчграс узимку вилягає під снігом, натомість тверде стебло міскантусу його підтримує.