На даний час існує велика кількість найрізноманітнішої сільськогосподарської техніки, яка дозволяє ефективно і якісно обробляти великі земельні ділянки. Є агрегати, які тим чи іншим чином обробляють ґрунт і підготовлюють його до подальших посівів. При виборі техніки для обробітку ґрунту  важливо віддати перевагу якісному, а також технологічного агрегату, оскільки саме якісна підготовка ґрунту дозволяє примножити обсяги майбутніх врожаїв в кілька разів. Головна функція такої техніки – це орання, подрібнення великих пластів ґрунту, а також насичення його киснем. Важливо, щоб земля була чистою. З неї мають бути вилучені  бур’яни і залишки торішніх врожаїв.

Класифікація

Всі агрегати, які виконують вищеописані функції можна розділити на чотири основні категорії:

Плуги

Це агрегати, які розорюють ґрунт, з їх допомогою можна зробити ідеальну, рівномірну обробку всієї земельної ділянки. Сучасний плуг на тракторній тязі складається з таких елементів: рами, одного, але частіше кількох корпусів, передплужника, одного чи кількох чересел, опорних коліс, причіпного пристрою. Корпус складається з польової дошки (полоза), п’ятки, відвала (полиці), стійки і лемеша. 

Культиватори

Найпопулярніші ґрунтообробні пристрої. Вони отримали такий рівень затребуваності через можливість виконувати різноманітні функції. Культиватори можу відрізнятися за своїми розмірами, об’ємами оброблюваних площ, а також за кількістю робочих органів. Загалом, сучасним аграріям практично не обійтись без такої техніки.

Борони

Вони обробляють ґрунт, при цьому зачіпаючи лише певні його шари. Загалом борони чіпляють ґрунт на чітко визначеній глибині. У них дуже високий ККД, а також площа, яку вони можуть одночасно обробляти. Агрегат досить простий і надійний, тому не вимагає складного технічного обслуговування.

Глибокорозрихлювачі

Дані агрегати є відносно складними механізмами, які менш стійкі до тих чи інших пошкоджень. Головний плюс даної техніки – це те, що вона дозволяє позбутися від занадто твердих шарів ґрунту. Агрегат може обробляти землю на глибині понад півметра. Глибокорозрихлювачі є вузько спеціалізованими агрегатами, тому підходять не для всіх сільгоспвиробників.