Наприкінці березня на території Україні спостерігаються дуже сприятливі агрометеорологічні умови для початку відновлення вегетації озимини. 
Середня температура повітря була на 1-8° С вище норми і знаходилася в межах 2,2-8,2° С тепла. Унаслідок переходу середньодобової температури через +5° С озимі зернові культури відновили весняну вегетацію 8-10 березня, що характеризується як ранній строк її відновлення.

Незначні опади у вигляді дощу відмічалися майже на всій території країни, їх кількість за декаду не перевищила 1-11 мм. Проте запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарах грунту під озимими культурами були достатніми та оптимальними. Наразі в  Одеській, Дніпропетровській, Рівненській, на більшості площ Херсонської та Миколаївської, частині площ Київської та Запорізької областей зволоження орного шару під озимими було оптимальним — 21-40 мм.

Поступове підвищення температури повітря на початку весняної вегетації є сприятливим фактором початкового росту рослин озимини.  Тому, зараз необхідно провести весняне обстеження посівів, своєчасно провести їх підживлення, а також здійснити механічний обробіток на полях з фізично стиглим грунтом та розпочати сівбу ранніх ярих культур», — рекомендують науковці.

Особливу увагу також слід приділити густоті і фазі розвитку рослин, ураженню хворобами та запланувати заходи з догляду за посівами. На даний час посіви озимих зернових находяться переважно у доброму та задовільному стані. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...