Bwn4lnj1l3vwbg9hzc9tzwrpywxpynjhcnkvn2rllzdkzwm0otdmodhinzdlyzy4yzbmndk0m2m4mzdkowmxlmpwzz9fx2lkptk4otk5 696x463

Українські нетелі стали досить затребуваними у пострадянських країнах. Їх ринки збуту – це Казахстан, Узбекистан, Туркменістан.

Про це заявив голова Української голштинської асоціації Ігор Присяжнюк.

«Наші нетелі, можливо, не настільки якісні у плані продуктивності порівняно з європейськими, канадськими чи американськими, але вони на 50% витриваліші за американських», – підкреслив він.

За словами Ігоря Присяжнюка, сьогодні нетель може бути набагато економічно вигіднішим за дійну корову. «У нас є багато інструментів для цього, – зазначив він. – Так, в Україні найдешевша сексована сперма в світі, і кожна теличка має принаймні раз бути запліднена нею. У структурі собівартості 1 л молока –  сексована сперма займає 2%».

За два-три роки, коли в Україні почали активно використовувати сексовану сперму, є дуже гарні приклади – понад 40% заплідненості з першого разу, зазначив Ігор Присяжнюк.

За його даними, на внутрішньому ринку торгується приблизно 600-800 нетелів щороку. В господарствах, які займаються виведенням чистопородного голштину, вартість стартує від $1,6-1,7 тис./голова.