Soloma

На початку року в Лиманському районі Донецької області почалося виготовлення пелет з соломи. Цех з виробництва біопалива ввело в експлуатацію фермерське господарство “Престиж” в селі Торське.

Пелети (також паливні гранули) — біопаливо, що отримується з торфу, деревних відходів і відходів сільського господарства. Являє собою циліндричні гранули стандартного розміру.

“Пелети виготовляємо з пшеничної соломи, яку в попередні роки нерідко подрібнювали на комбайнах і залишали в полі. Десятки тисяч тонн власної сировини ми запасли після збирання врожаю 2018 року “, — розповідає директор ферми.

Пелети виготовляють в декілька етапів: солому кілька разів подрібнюють, частково перемелюють на борошно, пресують в гранули, зволожують в кондиціонері, гранулюють на матриці, охолоджують і просівають на вібраційному ситі. Після цього паливні гранули готові до реалізації.

З роботою успішно справляється вітчизняне устаткування міні-заводу Харківського підприємства по виробництву промислової техніки «Альфа». Устаткування являє собою три величезні конусоподібні ємності, кілька потокових ліній, потужний електродвигун та інші вузли єдиного механізму.

Наразі пелети значно вигідніші ніж традиційні дрова і з енергетичної віддачі (калорійність в 2,2-2,4 рази вище), і за ціною. Також солом’яні пелети дешевші ніж вугілля.