Vynogradnaya Loza 696x435

Фермерське господарство села Музиківка Херсонської області починає випуск паливних брикетів з лози винограду. Виноградники і сади розкинулися на тисячі гектарів Херсонської області. Після обрізки в них завжди залишається багато гілок, які фермери зазвичай відразу ж спалюють, щоб не займатися вивозом. При цьому повітря забруднюється шкідливими речовинами і таке використання рослинних відходів не можна назвати раціональним.

В даний час підприємство вже займається налагодженням обладнання та проведенням переговорів з садівничим господарством про самовивіз непотрібних гілок. Керівництво господарства планує прийом рослинних відходів і від більш дрібних господарств. Можливо, гілки будуть приймати в обмін на продукцію.

Наявні виробничі потужності дозволяють випускати 300 тонн біопалива на місяць. Продукцією вже зацікавився голова місцевої ОТГ Олександр Лейбзон. Якщо громаді сподобається ціна, вона із задоволенням купить брикети. Тільки на опалення двох шкіл в селах Східне і Музиківка щомісяця потрібно не менше 630 тонн твердого палива.

Купувати паливні брикети у сусідів буде дешевше, ніж возити паливо здалеку, переплачуючи за транспортні витрати. Якщо подібні підприємства з’являться в навколишніх селах, і попит на біопаливо з виноградної лози зросте, садівники зможуть не віддавати відходи даром, а ще й заробляти на них.