Група компаній «Агроліга» (Харківська область) розпочала будівництво теплоелектростанції, що працюватиме на лушпинні соняшнику.

Великі об’єми переробки насіння приводять до утворення значної кількості відходів виробництва – лушпиння. Вихід лушпиння складає 11-20% від маси насіння. Виходячи з існуючих об’ємів переробки насіння соняшнику, загальний об’єм лушпиння в Україні можна оцінити в 675 тис. т/рік, що еквівалентно 0,18% від загального споживання первинних енергоресурсів. 

На сьогодні в Україні є досвід виробництва брикетів (гранул) із лушпиння соняшнику. Такі брикети екологічно чисті і мають значно більший час горіння, ніж традиційні види палива. Сировиною для брикетів слугує просушене до вологості 8% лушпиння насіння соняшнику.

Початково ТЕС планували збудувати на території першого олієпресового заводу «Агроліги», однак потім для цього обрали іншу земельну ділянку між новим і старим заводами компанії.

Зміна вибору локації обумовлена низкою факторів, основними з яких є близькість до  загальної мережі підключення і житлових масивів.

На території вже існують мережі і свердловина з необхідним для роботи ТЕС дебетом води.

Після завершення будівництва теплоелектростанція складатиметься із двох парових агрегатів потужністю 16 тонн/год кожен і однієї конденсаційної паротурбінної установки потужністю 7 МВт.

ТЕС буде джерелом додаткового доходу за рахунок продажу «зеленої» енергії, так як для стимулювання розвитку альтернативних джерел енергії держава купує у приватних і юридичних осіб електроенергію за підвищеним тарифом, який діє до 2030 року.

Очікується, що нова ТЕС розпочне свою роботу вже наприкінці цього року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.