Журналіст НАРОДНОЇ ПРАВДИ продовжує об’їжджати села Полтавської області і слухати розповіді місцевих жителів.

Їхні претензії до агрофірми «Астарта-Київ» викладені в двох попередніх матеріалах Селяни Полтавщини розповіли, як «Астарта-Київ» тероризує їх судовими позовами і Селяни Полтавщини звинувачують «Астарту-Київ» в нелюдському ставленні і підробці підписів на договорах оренди.

Далі на нашому шляху – село Шамраївка Решетилівського району. В порушеннях всіх норм безпеки фірма «Добробут» (дочірнє підприємство «Астарти-Київ») розмістила тут склад добрив. Хоча складом це важко назвати – величезні поліетиленові пакети лежать на землі, іноді протікають. По сусідству школа, дитячий сад, ставок, де місцеві в складчину вирощують рибу.

Наталя Піхурович розкриває обставини справи, стверджує, що керівництво «Астарти» запевняє в безпеці хімічних речовин:

«Фірма« Добробут »без нашої згоди, без попередження завезла на територію колишньої тракторної бригади добрива – карбамідно-аміачну суміш в рідкому вигляді (скорочено – КАС) – п’ять великих поліетиленових басейнів з маркуванням 350. Ми пішли на прийом до Ватрича, керівника підрозділу, він нас запевняв, що це все – безпечно, просто руки треба помити.

Але чому ми стурбовані? Наша школа поруч з тракторної бригадою. І дитячий садок. І наш ставок – в цьому році люди склалися, запустили туди риби на 12 000 гривень. Грошей у нас мало, по 300 гривень складалися, і якщо все це (добрива – НП), піде з водою, зі снігом в ставок – буде цього всього шкода. Плюс школа, дитячий садок поруч », -розповідає Наталія Піхуровіч.

За час конфлікту з «Астартою» жителі Шамраївки навчилися розбиратися з нормативними актами. Показують виписку, яка доводить, що «Астарта» порушує санітарні норми: «Порушуються правила зберігання пестицидів, пункт 5.1.1, пункт 5.1.6 ДПС 8.8.1.2.001-88 – Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Ще один момент. Дізнаємося, що жителі Шамраївки скаржаться на погіршення здоров’я – і пов’язують це з сільгоспроботами «Астарти».

«Ми відчули на собі сусідство з«Добробутом», поля з буряками раз шість заливали отрутами за сезон. Може, це збіг, але у нас в цьому році було п’ять хвиль захворювання на грип у дітей. Ми живемо, оточені полями, ночами йде обприскування, сморід такий стоїть – не продихнеш. Вже набридло їх беззаконня», – каже Наталя.

І ще одна біда – зберігання пального. Селяни стверджують, що згідно з правилами безпеки контейнери з бензином повинні бути закопані в землю. «Астарта» ж зберігає паливо в цистернах на відкритому повітрі – відразу за парканом житлові будинки.

Зустрілися з представниками «Добробуту», вимагали пустити їх на територію колишньої тракторної бригади, оглянути місце зберігання КАС. Зробили фотографії: одна з ємностей має пошкодження і заткнута гілкою, з іншої інтенсивно капає рідина. У третій ємності – калюжа з темно-коричневою речовиною.

Шамраївці звернулися в поліцію для встановлення всіх обставин. Провели збори і зажадали від «Добробуту» негайно вивезти добрива. Чекали відповіді до 10 лютого – на момент зустрічі з журналістом НАРОДНОЇ ПРАВДИ цей термін давно минув. Не отримавши відповіді на свої звернення до органів влади, селяни обіцяють влаштувати акцію протесту – перекрити трасу.

Розповідає Микола Джеріпа:

«Якщо не буде адекватної відповіді від агрофірми «Астарта-Київ», то ми підемо на радикальні дії. Хочемо перекрити трасу, щоб нас люди почули. Тому що правди ми від «Добробуту» не доб’ємося. Перспектив ми не бачимо, люди їм не потрібні, їм на даний момент потрібна лише земля. Планів розвитку села у них немає, робочих місць – немає, залишилися тільки охорона і невелика ферма. Я кажу: ми попередимо главу району Перепелицю (глава Решетилівської райдержадміністрації Роман Перепелиця, – НП), сільського голову і підемо на радикальні заходи – перекриємо трасу! »

А що ще залишається зневіреним людям, яких не чують ні керівництво фірми, ні чиновники, які змушені щодня ризикувати своїм здоров’ям і здоров’ям своїх дітей через чиюсь недбалість і безвідповідальність!

Ярослав ГРЕБЕНЮК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.