1-696x435

У Великобританії національний квітковий символ Уельсу знайшов нову роль, допомагаючи вченим краще зрозуміти цінність рослинних екстрактів для здоров’я тварин.

Вчені досліджували вплив екстрактів нарциса, як природних протимікробних препаратів на травну систему великої рогатої худоби і овець.
За основу роботи вони взяли твердження, що рослинні екстракти володіють високим потенціалом для поліпшення показників  здоров’я тварин, а також підходять для зниження метану, що виробляється шляхом ентеральної ферментації – процесу травлення, при якому вуглеводи розщеплюються мікроорганізмами.

Однак вплив рослинних препаратів на тварин може бути суперечливим. Це пояснюється відмінностями в складі екстрактів, навіть якщо вони отримані з одного джерела і з використанням однієї і тієї ж методології.
Дослідження, яке було опубліковано в Scientific Reports, показало, що дуже невеликі відмінності в хімічній структурі біологічно активних сполук в екстракті нарциса – гемантаміна – значно змінили травлення в рубці – першому шлунку жуйних тварин, таких як велика рогата худоба і вівці.

Вчені прийшли до висновку, що якщо припустити, що в майбутньому рослинні екстракти замінять традиційні антибіотики в кормах для тварин, то для опису ефектів таких добавок потрібно спільний підхід за участю хіміків та біологів.
Доктор Єва Рамос-Моралес з Шотландського сільського коледжу (SRUC) зазначила: «Було дуже дивно спостерігати, що схожі сполуки можуть надавати такий різне вплив на травлення рубця. Це дослідження показує необхідність стандартизації процесів отримання рослинних екстрактів з постійним хімічним складом, щоб максимізувати позитивний ефект на тварин ».
Доктор Педді Мерфі з Університету Бангора додав: «Участь хіміків та біологів у відділенні природних сполук від відходів сільськогосподарського виробництва є ключем до розробки нових екологічно стійких добавок. В майбутньому ми сподіваємося отримати метаболіти з побічних продуктів виробництва нарцисів, які будуть представляти інтерес для фармацевтичної промисловості ».