До зниження врожайності, якого так бояться всі фермерські господарства, можуть призводити різні причини: заморозки, недостатня кількість сонячних днів, посуха та інші несприятливі погодні умови. В результаті аграрії отримують більш низькі показники врожайності, ніж планували спочатку.

Для вирішення таких неприємних ситуацій сільськогосподарським підприємствам варто застосовувати стимулятори росту рослин. Це ефективні універсальні препарати, насичені біологічно активними інгредієнтами: гормонами, амінокислотами, фульвовими кислотами, кофакторами ферментативних процесів тощо. Застосовуючи такі засоби на різних етапах життя культур, можна коригувати їхній розвиток і вегетацію.

Основою таких засобів є фітогормони. Зазвичай їх виділяють з рослинних тканин або синтезують в лабораторіях. Препарати здійснюють комплексний вплив і сприяють:

• формуванню потужної кореневої системи;
• прискоренню процесів зростання та цвітіння;
• поліпшенню формування зав’язі;
• збільшенню обсягу та маси плодів;
• відновленню та реабілітації культур після враження інфекціями чи шкідниками.

Такі препарати використовують комплексно із засобами захисту та мікродобривами. Це посилює ефект і забезпечує синергетичну дію.

Стимулятори можна розділити на дві великі групи: органічні та синтетичні. Їх використання сприяє активізації фізіологічних процесів, посиленому росту, активному цвітінню та плодоношенню. Під їхнім впливом культури стають більш стійкими до різних патогенів і шкідників, а врожайність значно підвищується. 

До складу сучасних регуляторів росту можуть входити такі речовини:

1) Ауксини. Це речовини фітогормональної природи з широким спектром дії. Їх використання сприяє посиленому розвитку кореневищ і активізації росту клітин камбію. Прискорюють ріст культур і дозрівання врожаю.

2) Гібереліни. Сприяють росту та діленню клітин, відіграють суттєву роль у витягуванні стебел.

3) Цитокініни. Прискорюють поділ клітин, що стимулює швидке проростання насіння, а також уповільнює природне старіння, проявляючи антагонізм із фітогормональним етиленом.

4) Абсцизова кислота. Інгібітор, який уможливлює реалізацію активності інших фітогормонів. Збільшення кількості АБК активізує процес переходу до стану спокою насіння, цибулин і бульб. А зменшення кількості цього гормону навпаки призводить до виходу зі стану спокою та відновлення росту.

5) Етилен – гормон, який призводить до гальмування ділення клітин, пришвидшує процес опадання листя, а також призводить до прискореного дозрівання плодів і підтримки стану спокою насіння.

Препарати, розроблені в наукових лабораторіях, за ефективністю та принципом дії не відрізняються від натуральних фітогормонів. Фермерські господарства надають перевагу таким препаратам, оскільки вони суттєво покращують якість культур, позбавляючи їх багатьох проблем. Звісно, стимулятори не є панацеєю від усіх проблем.

Це помічники, здатні покращити врожайність і стійкість культур до негативних факторів. Щоб вони забезпечили ефективний результат, аграріям треба забезпечити гарну підготовку ґрунту до посіву і належний догляд за культурами. Тільки так підвищиться загальна якість використання сільськогосподарських площ і максимізуються можливості різних культур, до якого прагнуть всі аграрії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.