Нубійська порода кіз – одна з найстаріших у світі. Вона виведена в історичній африканській місцевості Нубія – південь Єгипту та північ Судану й Ефіопії.

Кози цієї породи – надзвичайно красиві тварини. Їх легко відрізнити за зовнішнім виглядом: витягнутому тулубу, довгій тонкій шиї, короткій голові і злегка горбатому носику. Унікальною особливістю є вушка – вони великі, довгі, м’які, звисаючі. Кози безрогі, а у козлів роги короткі, дивляться назад.

Конституція у кіз велика, пропорційна. У них велике, округле вим’я. Тонкі, рівні ноги і коротка, м’яка шерсть.

По масті тварин визначити приналежність до породи складно. Вони можуть бути чорними, білими, з бурими плямами і т. д. Але дивовижний голос козла, в період весняного сплеску гормонів, не можна сплутати ні з чим іншим.

Кліматичні умови африканського регіону сформували й певний характер породи та її конституцію: нубійські кози полюбляють тепло та мають ніжну тілобудову. Втім, цей недолік виправляється вже в другому поколінні.

Нубійські кози вибагливі до кормів, через нестачу мікроелементів різко знижують продуктивність. Погано переносять дуже холодні зими, вперті і через це не завжди відповідають вимогам великих ферм.

В усьому іншому нубійська коза – доволі позитивна і продуктивна.

  • Вони мають хороші репродуктивні властивості. У рік коза може котитися до двох разів, даючи за кожним окотом 2-3 здорових козеняти.
  • В самих молочних кіз великі надої (до 900 літрів за рік), а період лактації триває протягом всього року. У добу коза дає до 4 літрів молока, жирність якого сягає 8%, вміст білків – 3,7%. Воно не має стороннього запаху, володіє унікальними корисними властивостями і солодкуватим присмаком, тому вважається самим смачним козячим молоком. Молоко використовується для виготовлення високосортного сиру.
  • Кози легко відгодовуються, вага дорослих особин – 55 – 100 кг у кіз і козлів відповідно. М’ясо має добрі смакові показники та насичене корисними для людини мінералами і мікроелементами.

Оскільки загальна характеристика продуктивності задовольняє запити власників, кількість бажаючих придбати таку екзотичну козу, з кожним роком зростає.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.