Робот-доярка, дрони та повна автоматизація часто можуть не виправдати капіталовкладень та виявитися зайвими в господарстві. Річ у тім, що нові технології, зазвичай, надто дорогі. Коли їх встановлюють на великих підприємствах, часто економія очевидна. Однак для середнього чи малого бізнесу значні інвестиції в автоматизацію виробництва можуть обернутися збитками.

Експерти аграрної галузі зібрали список інновацій, на ажіотаж щодо яких не завжди варто вестися фермеру.
«Сьогодні швидкість, з якою виробляються і продаються нові технології, є просто шаленою. Тому не завжди вдається розібратися в продуктах, які дійсно корисні», – стверджує Пітер Гредіг, відомий американський журналіст і фермер.

Дрони

Дрони не завжди виявляються практичними для багатьох фермерів – особливо враховуючи наявність супутникових технологій, які пропонують однакові аналітичні агрономічні послуги. При цьому, супутникові послуги часто можуть бути значно дешевшими, ніж придбання безпілотного літака потрібного розміру. Крім того, використовуючи супутникові дані, аграрію не потрібно турбуватися про правові питання, такі як зони заборони польотів чи ліцензування під час польотів на дронах (сьогодні в багатьох країнах складно отримати дозволи на польоти на безпілотниках).

«Не вплутуйтеся в ажіотажний цикл щодо цього», – радить Гредіг.

Автоматизація процесів

Пітер Гредіг на власному комбінаті випробував систему з оптимізації операційних налаштувань. Наприклад, він обладнав усі машини датчиками, які повідомляли, що та чи інша вантажівка вже заїхала на територію, тож варто готуватися до її завантаження необхідним товаром. Однак, за його словами, налаштування й тестування цих процесів забрало надто багато часу та коштів.

Роботизація виробництва

На думку експертів, застосовувати роботи, які самі збиратимуть врожай чи доїтимуть або годуватимуть худобу варто на великих підприємствах. Тоді інвестиція зможе себе окупити. Натомість на менших виробництвах це призведе до ще більших витрат – адже замість доярок потрібно буде наймати обслуговуючий персонал для робота.

«Якщо час ваших працівників – це те, що вам дійсно необхідно, тому що вони можуть переключитися й заробити для підприємства ще більше коштів, тоді робота варто купувати. Якщо ні – то потрібна інша технологія або інший підхід», – наголосив Гредіг.

За його словами, сьогодні фермеру в роботі може суттєво допомогти смартфон. Тут не варто відкидати його можливості – GPS, синхронізації з виробниками, спілкування face-time (аби, наприклад, діагностувати проблеми, які виникли в трактора чи сівалки на полі). Експерти закликають «бути безстрашними» та тестувати різноманітні додатки, щоб підібрати найоптимальніший для своєї діяльності.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.