Суттєвою проблемою в веденні луківництва на осушуваних торфових ґрунтах є те, що такі високопродуктивні види бобових трав, як конюшина лучна та люцерна у вирощуванні на цих ґрунтах вже на перший чи другий рік випадають із травостою.

Одним з альтернативних видів бобових трав, здатних рости й розвиватись у специфічних умовах осушуваних торфовищ, є козлятник східний, або галега східна.

Це багаторічна бобова культура, яка росте в чистих посівах 10 і більше років. Максимальну продуктивність культура забезпечує на третій рік.

 Козлятник – холодостійка і зимостійка культура, переносить морози без снігового покриву до мінус 25°С. Добре витримує пізньовесняні і осінні приморозки до мінус 3-5°С.

Галега східна дає ранній корм навесні, тому її можна косити одночасно з озимими на зелений корм. Рослини мають високу концентрацію листків (60-70%), підсохле листя не обпадає. 

З огляду на абсолютну невибагливість до вирощування і високу врожайність, дана культура все більше привертає увагу вітчизняних фермерів, як цінний кормовий матеріал. При відгодівлі козлятником у худоби значно підвищується молоковіддача. Травою, скошеною до початку цвітіння й добре подрібненою, годують як велику рогату худобу, так і свиней. 

Оскільки в молодій траві козлятнику високий уміст протеїну, він може замінити концентровані корми й широко використовуватися для відгодівлі свиней ранньою весною, коли інші трави ще не встигають достатньо відрости.

За врожайністю козлятник переважає конюшину, люцерну та інші культури. Урожайність зеленої маси 400 – 800 ц/га, сіна 100 – 180 ц/га, насіння 2-6 ц/га і більше. Можна вирощувати практично у всіх грунтово-кліматичних зонах України. До того ж, це досить цінний медонос.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.