Заспокійливі трави та іграшки в сараї можуть зменшити стрес у свиней, а також підвищити їхній добробут і продуктивність. Це довела група іспанських вчених, які опублікували результати своїх досліджень у науковому журналі Applied Animal Behavior Science.

Науковці встановили, що свині, яких вирощують на фермах та великих господарствах, часто нервують і зазнають стресових ситуацій. Це негативно позначається на їхній фізіологічній та психологічній поведінці. Наприклад, у них може зменшитися апетит або в період розмноження зникнути інтерес до свого партнера.

Тому науковці провели серію дослідів, в яких з’ясували: покращення мікроклімату підвищує продуктивність тварин.

Під час експериментів учені застосували тирсу, сіно з конопель, трав’яні сполуки з валеріани та пасифлори, які мають заспокійливий ефект. Також розклали в сараї гумові кульки й інші іграшки. Протягом тривалого часу науковці досліджували 56 свиней.

Після експериментів науковці виявили: свині з покращеним мікрокліматом у сараях менш тривожні, краще сплять та відповідно – набирають більшу вагу. У них менше подразнень шкіри та спокійніша взаємодія разом з іншими тваринами.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...