Фермерське господарство «Перлина Турії», що розташоване в селі Селець, Турійського району Волинської області,  до кінця 2019 року планує завершити будівництво другого корівника молочного комплексу.

Перший корівник відкрили в листопаді 2018 року, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації.

В загальному проект молочного комплексу передбачає утримання 1,8 тисяч голів великої рогатої худоби та 600 корів дійного стада, повідомив голова господарства В.Яренчук.

Для здійснення планів фермер залучає інвестиції «ПроКредит Банку». У 2018 році господарство отримало часткове відшкодування від держави за кожного закупленого нетеля. «Претендуємо на отримання подібного відшкодування й у 2019 році», – зазначив Володимир Яренчук.

Минулого року «Перлина Турії» придбала близько 300 племінних нетелів з Німеччини та Польщі. Цього року вже уклали договір на поставку ще понад 300 голів нетелів із Польщі для комплектації другого корівника.

В доїльному залі господарства встановлено обладнання типу «карусель» – що являється єдиним на Волині. Така технологія дозволяє проводити одночасне безстресове доїння 24 тварин. 

Наразі перша черга корів на молочному комплексі становить 280 голів, з них – 140 дійних, доїння яких займає приблизно одну годину. Щоб видоїти 600 корів, необхідно буде п’ять годин.

Практично все молоко, що виробляється на фермерському господарстві, – екстра-класу, а безстресова система охолодження робить його придатним для виробництва елітних сирів та інших молочнокислих продуктів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.