Свині – цікаві, соціальні, охайні тварини, легко піддаються дресуванню та пристосовуються до умов життя. Вони мають добре розвинені зір, слух і нюх.

Однак ці якості ефективно розвинені тільки тоді, якщо тварин утримують в оптимальних умовах: коли вони мають достатньо простору, правильний світловий і температурний режими і ін. У разі порушення цих умов свині виживуть, але їхня продуктивність зменшиться.

Данські свинарі впевнені, що до процесу вирощування свиней потрібно підходити комплексно й з урахування аспектів, які об’єднані поняттям  – «добробут свиней».

Так, фермер повинен знати про поведінку тварин, захворювання й фізіологічні особливості, щоб забезпечити для них оптимальні умови.

Основні селекційні показники економічної ефективності данського свинарства давно є орієнтиром для їхніх колег із інших країн. Наприклад, у Данії кількість відлучених поросят на свиноматку на рік – 31-36 голів, смертність поросят на відгодівлі менша за 1%, а середньодобовий приріст поросят на відгодівлі – близько 1 кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...