Стіна на кордоні з Німеччиною, протяжністю близько 67 км, повинна захистити Данію від проникнення  потенційно хворих диких кабанів.

Нещодавно в Данії був даний старт зведенню електричного паркану, який повинен стати перепоною на шляху міграції диких кабанів, які можуть бути рознощиками вірусу африканської чуми свиней.
Уряд вирішив встановити бар’єр на тлі побоювань, що африканська чума свиней поширюється по всій Європі. Спалах хвороби, яка є дуже заразною, не піддається лікуванню і є смертельною для свиней, був зареєстрований в сусідній Бельгії в кінці 2018 року.

У разі занесення на територію країни,  АЧС буде становити загрозу для галузі свинарства Данії, чия вартість складає 4,6 мільярда доларів.

Висота огорожі складе півтора метра, щоб дозволити більш великим тваринам, таким як олені, перестрибувати через нього. Уряд заявляє, що проект, який буде завершений восени 2019 року і обійдеться в 12 мільйонів доларів, є проявом «здорового глузду».

Але екологи стверджують, що електрифікований паркан може поставити під загрозу рідкісні види диких тварин.
У Німеччині також поставили під сумнів ефективність забору в запобіганні поширенню хвороби. «Вірус поширюється головним чином через людей – при перевезенні тварин, поїздках на полювання, при згодовуванні свиням зараженої їжі», – заявив німецький міністр сільського господарства в північній землі Німеччини Шлезвіг-Гольштейн. «У нас є серйозні сумніви щодо корисності та необхідності такого огородження»,- зазначив він.