8f4ee841cc45d00fe9996963379049af

Декілька років тому литовське подружжя Каваляускас переїхало в сільську місцевість. Там вони започаткували  власний фермерський бізнес – розведення кіз. Наразі вже мають у господарстві 60 тварин. З отриманого молока щодня виготовляють до 15 кілограм сиру.

У господарство на початковому етапі вклали 160 тисяч євро.

Ферма має 20 гектарів у своєму розпорядженні. З них – частина земель – під культурами для сіна, частина відведені під випас. Щороку на 1 гектар отримують від держави дотацію в 150 євро. Для фермерів ці суми не надто значні, однак підтримують бізнес у негрошові місяці.

Сараї обладнали за давнім традиційним методом – без опалення. Стіни утеплили утрамбованим сіном.

Процес доїння автоматизували. Молоко з доїльного апарату потрапляє одразу на сироварню. Там роблять сири різних видів. Найпопулярніший – сир Жан-Жак. Аби продукція цього сорту набула потрібного вигляду, її промивають солоною водою. Після цього в сирі розводяться спеціальні бактерії.

«Вони називаються преміум-бактерії, дають рожевий колір та потрібну мікрофлору», – пояснює фермер Валдас Каваляускас.

Крім виготовлення сирів постійно проводять майстер-класи. На виробництво регулярно приїжджають делегації з інших країн – нещодавно були кухарі з України.

Наразі науковці Національної академії аграрних наук (НААН) розробили стратегію розвитку галузі козівництва. Для цього пропонують готувати більшу кількість фахівців у профільних ВНЗ, сприяти розвитку малому фермерському бізнесу та використовувати передові напрацювання вчених щодо селекції й утримання тварин.

Повідомляє Landlord