З моменту своєї появи в 2015 році метод редагування генів CRISPR-Cas 9 підкорив науковий світ. Редагування генів дозволяє селекціонерам картоплі вирішувати основні виробничі проблеми, такі як сприятливість культури до посухи і хвороб, а також він сприяє збільшенню врожайності.

Юнг Сонг – фахівець з хвороб рослин, працює в Техаському дослідному центрі AgriLife, що в Далласі (США). Разом зі своєю командою вчених, він випробовує більш складний спосіб редагування генів картоплі. У той час як більша частина досліджень, що проводяться в області редагування генів, вимикає гени, Сонг використовує більш складний підхід «врізки».

Він пояснив, що підхід «введення в дію» має на увазі нову систему, яка збільшує існуючі захисні реакції рослин, коли вони вступають в контакт з патогенами.

У минулому дослідники намагалися контролювати захворювання шляхом надмірної експресії певних генів. Але це часто призводило до несприятливих наслідків, включаючи зниження врожайності і якості. «Отже, ідея, яку ми приймаємо, полягає в тому, що спочатку ми визначаємо головний регулятор», – розповідає Сонг. «Потім ми визначимо регулюючий елемент, що реагує на патогенні мікроорганізми, і нарешті ми поєднуємо ці два елементи. Потім використовуємо цей елемент для вираження думок головного регулятора. Таким чином відповідь другого регулятора буде посилена при заражені патогеном».

Сонг і його команда працюють ще над одним проектом – збільшення врожайності картоплі. «Судячи з літератури, якщо ви вилучити деякі гени, що відповідають за  клубнеутворення, урожай картоплі швидше за все збільшиться. Ці гени часто беруть участь в циркадних ритмах, а також в цвітінні. Наразі нас не хвилює цвітіння картоплі, ми піклуємося лише про бульби».

Сонг вважає, що проект по збільшенню врожайності набагато простіший і ефективніший,  аніж завдання з підвищення стійкості картоплі до  хвороб. Він вважає, що таким чином можливо досягти приросту врожайності на 10-20%. Результати будуть відомі через два роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.