Посли країн «Великої сімки» (G7) з підтримки реформ в Україні відзначають: що нам вдалося досить успішно реформувати цілу низку галузей. Представники G7 надалі підтримуватимуть галузі, які активно реформуються. Серед ключових напрямків, на розвиток яких міжнародні партнери спрямують зусилля, відокремлюють земельну реформу, реформування митної та податкової служб, виконання Угоди про асоціацію з ЄС та покращення бізнес-клімату.

2019-го міжнародні партнери нададуть допомогу в оптимізації таких сфер, як оборона та безпека, ефективне управління, економічний та людський розвиток.

У сфері економічного розвитку G7 очікують від України:

 – реформування енергетичного сектору;
 – продовження приватизації держпідприємств та модернізації управлінського апарату на тих, що лишилися під державним контролем;
 – реформування митної служби;
 – впровадження земельної реформи;
 – сприяння інвестиціям.
Також міжнародні експерти наголошують на необхідності розробки більш прозорих тендерних процедур та покращення реформи з децентралізації, аби об’єднані територіальні громади 2019-го отримали ще більше повноважень і можливостей розвитку.

На нагальній необхідності відкриття земельного ринку наполягають і у Світовому банку. Сату Кахконен, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові, заявила, що продаж земель сільгосппризначення, на який наразі накладено мораторій, щороку міг би приносити 1,6% ВВП. Також це дозволило б вивести з тіні численні агроресурси, якими Україна насправді володіє, але не може скористатися.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.